Apple Glass – smart okulary

Najnowsze wiadomości ze świata Apple informują o premierze nowego produktu o nazwie Apple Glass. Jak informuje Jon Prosser smart okulary od firmy z Cupertino mogą zostać zaprezentowane we wrześniu podczas prezentacji nowych urządzeń z serii iPhone oraz Apple Watch.

Warto zaznaczyć, że nie będzie to pierwszy tego typu produkt na rynku. W 2012 roku Google zaprezentowało swoją koncepcję okularów, która warz z początkiem roku 2015 została wycofana ze sprzedaży.

Okulary od Apple, na pierwszy rzut oka, nie będą się niczym różnić od klasycznych oprawek. Prawdopodobnie będą wykonane z plastiku lub lekkiego aluminium. Nie zdziwiłbym się gdyby Apple Glass ukazało się też w ramce ze stali nierdzewnej lub w wersji tytanowej. Użytkownik będzie miał również możliwość dobrania odpowiednich soczewek do swojej wady wzroku lub zastosowania tak zwanych zerówek. Na ten moment nie będzie wersji przeciwsłonecznej. Były plotki, że Apple pracuje nad wersją Apple Glass „Heritage Edition”, które mają być inspirowane okularami Jobsa.

Wszelkie informacje będą wyświetlane na dwóch soczewkach, a obraz będzie widzialny jedynie dla osoby noszącej okulary. W przeciwieństwie do okularów od Google, Apple Glass ma nie mieć wbudowanej kamery. Soczewka aparatu zostanie zastąpiona przez LIDAR (Light Detection and Ranging), czyli sensor który pojawił się w iPadach Pro 2020. Czujnik ten odpowiada za mapowanie otaczającego nas świata w 3D, w taki sposób, aby z jak największą precyzją umieszczać i wyświetlać modele wirtualnych obiektów w rozszerzonej rzeczywistości. Jest to dobry krok z punktu widzenia prywatności, gdyż nie każdy czułby się komfortowo nosząc kamerę na sobie. Ważnym elementem kontroli okularów z pewnością będzie Siri wbudowana w  słuchawkach AirPods. Ładowanie odbywać się będzie bezprzewodowo, poprzez etui lub podstawkę indukcyjną.

Wybrane powiadomienia takie jak: wiadomości, e-maile czy powiadomienia z kalendarza będą na bieżąco pojawiać się tuż przed oczami. Podczas korzystania z nawigacji zostaną wyświetlone wszystkie niezbędne informacje, takie jak kierunki, natężenie ruchu, odległość od celu itd.

Możliwe w trybie ciągłym będzie wyświetlana data, godzina lub plan dnia. Apple również pracuje nad autorskim formatem kodów QR, które Apple Glass będzie odczytywać i wyświetlać informacje w nich zawarte.
Wszelkie operacje mają być wykonywane bezpośrednio na iPhone i przesyłane na okulary. Wszytko to jest możliwe dzięki najnowszym standardzie Wi-Fi 802.11ay.

Okulary mają zadebiutować w cenie zaczynającej się od 499$.

Mamy więcej świetnych treści!
 
20. Targi eHandlu w Warszawie
 
Nawiązanie współpracy SYTEC
 
Dlaczego warto prowadzić blog?
Scroll to Top