Parafia św. Anny

Przytłaczająca ilość treści

Poprzednia strona parafii św. Anny na Oporowie we Wrocławiu istniała już kilka lat. Przez ten okres, pojawiła się olbrzymia ilość treści. Niestety nieporządek w kategoryzowaniu ich sprawił, że użytkownicy mieli problem z odnalezieniem najnowszych informacji. Już na samej stornie głównej pojawiały się zarówno wpisy sprzed pięciu lat, jak i te najnowsze.

Graphic Design    Website Development

Co ją wyróżnia

Strona parafii to miejsce, które zrzesza wiernych w każdym wieku, od najmłodszych, po najstarszych. Podczas projektowania oraz ustalania założeń naszym celem było zwiększenie przejrzystości strony, uporządkowanie treści oraz gruntowna modernizacja. Postawiliśmy na jasne kolory, zaokrąglone kształty oraz aby zwiększyć głębię, użyliśmy delikatnych cieni.

Mając na uwagę zróżnicowane grono odbiorców, zastosowaliśmy, moduł zwiększający dostępność strony (tzw. Accessibility). Panel ten pozwala zwiększyć lub zmniejszyć font strony, włączyć skalę szarości czy tryb wysokiego kontrastu. Wszystko po to, aby ułatwić przeglądanie witryny wszystkim tym, co mają wszelkiego rodzaju niesprawności.

W dobie aktualnej sytuacji na świecie dostęp do kościołów jest utrudniony. Dlatego stworzyliśmy specjalną zakładkę „na żywo”, w której można obejrzeć, w odpowiednich godzinach, transmisję mszy świętej na żywo. Poza godzinami transmisji możliwe jest obejrzenie najnowszej powtórki. Dzięki integracji z narzędziami Facebook for Developers wszystko to dzieje się automatycznie i nie ma potrzeby wprowadzania żadnych zmian w kodzie strony, aby wyświetlały się zawsze najnowsze transmisje.

Kluczowymi treściami na stronie są aktualności. Zawierają one nie tylko ogłoszenia czy katechezy, ale i reportaże z misji w Beninie. Poza wpisami na witrynie można znaleźć galerię z wydarzeń, informację o grupach parafialnych oraz inne ciekawostki z życia Oporowskiego Kościoła. Zachęcamy do zapoznania się z projektem!

Mamy więcej świetnych treści!
 
Kurs na pracę
 
retroBŁYSK
 
Restauracja Draconis
Scroll to Top